Jasminka Tihi-Stepanić rođena je 1958. godine u Velikoj Gorici. Profesorica je hrvatskog jezika u OŠEugena Kvaternika u rodnome gradu.
Jasminka Tihi-Stepanić rođena je 1958. godine u Velikoj Gorici. Profesorica je hrvatskog jezika u OŠEugena Kvaternika u rodnome gradu.
Piše za djecu i mlade. Priče objavljuje u časopisima Modra Lasta, Smib, Radost i Književnost i dijete,kao i na Hrvatskom radijuu emisiji Priča za velike i malete u TV seriji HRT-aPsst... Priča!
Njen roman prvijenac Imaš Fejs?dobio je nagradu "Mato Lovrak"za najbolji roman za djecu i mlade objavljen u 2011. godini, a istoimena radioigra nagrađena je posebnom nagradom na 9. međunarodnom festivalu radioigara za djecu i mlade Prix Ex Aequou Bratislavi koju dodjeljuje Međunarodna unija za dječju knjigu IBBY.
Objavila je roman Bacit ću ti kompjutor kroz prozor2013. godine i zbirku priča Baš kao Harry Potter 2014. godine. U svojim romanima i pričama bavi se problematikom odrastanja u suvremenom svijetu koji pred djecu i mlade stavlja brojne probleme i izazove kojima često nisu dorasli.
Voli čitati, putovati, gledati filmove i kazališne predstave.
Biti tinejdžer teško je i u idealnim uvjetima, a kad su oni, budimo blagi i recimo - izazovni, biti tinejdžer ravno je katastrofi. Luka, dijete razvedenih roditelja, ima trinaest (još malo pa četrnaest!) godina i upravo se sa svojom majkom i sestrom preselio u drugi dio grada, u manji stan u kojem nema privatnost vlastite sobe i u školu u kojoj nema...
U središtu zbivanja priča je o osmašu koji u sudaru sa svijetom odraslih pronalazi olakšanje u opsesivnom igranju kompjutorskih igrica koje zagospodare njegovim životom.
Nakon rado čitanih romana "Imaš fejs?", za koji je dobila nagradu „Mato Lovrak“, pred nama je zbirka priča Jasminke Tihi-Stepanić "Baš kao Harry Potter". Priče su to o životu osnovnoškolaca, o problemima koji zaokupljaju većinu mladih i dio su odrastanja.
Roman Jasminke Tihi-Stepanić roman je o odrastanju i problemima koji zaokupljaju većinu mladih. Uz događaje u školi, u obitelji, đačke ljubavi, autorica se dotiče i težih tema kao što su neusklađeni odnosi u kući, neprihvatljivo ponašanje mladih, bolest…
„Ušao je u prazan stan. Upalio je svjetlo u sobi i utrpao se u krevet obučen. Bilo je prehladno da bi se presvlačio u pidžamu. Soba je tonula u polumrak koji je povremeno obasjavalo svjetlo s nadvožnjaka. Kao svake večeri prije spavanja, mislio je o mobitelu."
Roman opisuje tinejdžersku svakodnevicu s mnogim aktualnim pitanjima modernog društva. Preko glavnih likova dviju najboljih prijateljica, između ostaloga, problematizira ih sveprisutnost „Facebooka”. Knjiga „Imaš fejs?” dobitnica je nagrada „Mato Lovrak”.
Ako ste čitali Gregov dnevnik, nemojte propustiti Rukavicu za Matildu. Ovo je još bolje!