Nova zbirka duhovnih razmatranja mjesnoga biskupa Ratka o Isusu Kristu – Velikom Svećeniku i Spasitelju ljudi i njegovim sugovornicama, osobama koje su u ono doba imale osobitu povlasticu u svome životu susresti se s Gospodinom uživo, razgovarati s njime osjećajem srca ili riječima jezika...
Nakladnička kuća Tonimir iz Varaždinskih Toplica i Crkva na kamenu iz Mostara objavile su novu knjigu biskupa Ratka Perića Isusovi sakramenti u molitvi Oče naš.
Čitatelji imaju u rukama ovaj novi svezak duhovnih vježbi s naslovom "Isusovi sugovornici", namijenjen u prvome redu svećenicima, biskupovim suradnicima u vodstvu biskupije i u dušobrižništvu, a koji može poslužiti i za dnevna razmatranja, i za prigodne propovijedi, i za školske i župne kateheze...
Ovo je deseta knjiga duhovnih vježbi u kojima biskup Ratko Perić sustavno obrađuje pojedine teme iz Staroga i Novoga Zavjeta. U ovoj knjizi je prikazan problem ljudske patnje na temelju starozavjetne knjige o Jobu.
Svoje dojmove o bl. Mariji Propetog, na temelju pouzdanog što je o njoj čuo i proučavanjem njezine ostavštine pročitao, a u susretima s njezinim duhovnim kćerima doživio, mostarski biskup dr. Ratko Perić sabrao je u ovaj svezak...
Položaj Katoličke Crkve i odnos komunističke vlasti prema dijecezanskom svećenstvu u Hercegovini u razdoblju od 1945. do 1966. godine
Ova Spomenica drugo je, kraćeno, izdanje monografije Da im spomen očuvamo. Pojavljuje se u povodu 140. obljetnice papinskoga pisma Ex hac augusta, crkvene obnove dijecezanskih biskupa i svećenstva u Bosni i Hercegovini.
U ovoj knjizi obrađene su poruke Sedmerima Crkvama iz Otkrivenja 1,5-3,22. Radi se o sedam izabranih gradova koji su ujedno prve apostolske biskupije ili dijeceze.
Knjiga je skup autorovih javnih nastupa, razgovora, recenzija knjiga i dijela pisama upućenih ponajviše predstavnicima međunarodne zajednice u Bosni i Hercegovini od 1997. godine do 2005. godine s obzirom na obranu ljudskih prava, vjerskih i nacionalnih sloboda.
Ova je knjiga zamišljena kao prvi dio planirane trilogije o genezi hrvatsko-hercegovačkih stereotipa i fokusirana je samo na Hercegovinu od travnja do rujna 1941.
Ljubav koja ne prestaje djelo nastalo kao predstavljački osvrti sudionika biskupa, svećenika i laika na duhovni životopis blaženoga Alojzija, biskupa i mučenika.