Knjiga opisuje život i političko djelovanje dvojice stručnjaka, publicista, novinara i povjesničara čija je važnost potkraj 19. stoljeća rasla usporedno s društvenom modernizacijom, demokratizacijom i zaoštravanjem odnosa među europskim savezima.Radi se o Dubrovčaninu Luji Vojnoviću i njegovom mlađem britanskom suvremeniku Robertu Williamu Seton-Watsonu.
U knjizi se objavljuju dokumenti koji otkrivaju metode rada Službe državne sigurnosti (SDS), razmjere obavještajne i protuobavještajne djelatnosti prema gastarbajerima iz Hrvatske, ali i iz drugih jugoslavenskih republika u razdoblju od 1963. do 1977. godine.
Vesna Parun posljednje je memoare pisala u dvije faze, tijekom 2004. i 2005. godine u kontinuitetu te početkom 2010., godine u kojoj je i preminula u listopadu. Počela je zapisivati sjećanja u tvrdo ukoričenim bilježnicama šarenih motiva, pomalo konfuzno i iskričavo. Nije pisala kronološki, navodila je događaje i birala teme kroz koje će evocirati uspomene.
Knjiga „Povijest umjetne inteligencije – informacijsko komunikacijski aspekti u umjetnoj inteligenciji“, čiji je glavni urednik akademik Bojan Jerbić, rezultat je interdisciplinarnog istraživanja u informacijskim i komunikacijskim znanostima, s osvrtom na digitalne arhive.
Povijesna studija o organizaciji i djelovanju Hrvatskoga sabora u razdoblju od 1945. do 1953. prilog je poznavanju institucionalne i političke povijesti u Hrvatskoj - Jugoslaviji u prvim godinama nakon Drugog svjetskog rata.
Knjiga “Prvi svjetski rat – vodič kroz fondove i zbirke Hrvatskog državnog arhiva” te zbornik radova “Stoljeće nakon Laszowskog” predstavljeni su u sklopu ovogodišnjega festivala povijesti Kliofest 2017. u četvrtak u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici (NSK) u Zagrebu.
Trojedna Kraljevina Dalmacija, Hrvatska i Slavonija u Habsburškoj Monarhiji 1848./1849. - Od ustavnih sloboda Ferdinanda I.
Reakcije Službe državne sigurnosti na objavu Deklaracije o nazivu i položaju hrvatskoga književnog jezika iz 1967. godine