Vučko nije uspio stići ni skelu, ni kamion kojim je njegov prijatelj odlazio u progonstvo. Ivo je bacao iz kamiona patike, čarape, majicu da bi ga Vučko mogao pronaći.
Ratni dnevnik autor je zapisivao od kraja 1991. do sredine 1992. Bilježio je kronološkim slijedom događaje koji su značajni kako za svakog pojedinca, tako i za nacionalnu zajednicu i vezani su isključivo za dane provedene u vojsci, na ratištu, u obrani domovine...
Živimo u vremenu sve većeg učeničkog nasilja i neposluha. Mnogi učitelji, roditelji i djeca ne znaju se nositi s nastalom situacijom. Što se događa kada učenik krši sva pravila dobrog odgoja i lijepog ponašanja?
Edvard Kocbek pisac je čiji tekstovi i javni nastupi provociraju javnost, rušeći stare klišeje i otkrivajući nove horizonte.
Ova knjiga nudi detaljan uvid u suvremena znanstvena znanja o važnosti, oblicima i procesu ostvarivanja suradnje odgojitelja i roditelja
Nadarena i lijepa učenica Mirna stalno nosi hlače i povremeno plače. U sebi skriva Tajnu koju nikom ne govori. Je li u pitanju ljubav, škola ili obitelj?
Vrlo kratak ali i vrlo gust te iznimno dokumentaran i intertekstualan roman dodiruje više tema: povijest, umjetnost, ljudsku sudbinu i, svakako središnju temu, temu stvaranja i stvaraoca, umjetnika.
Duhovite i poučne zgode iz života jedne obične obitelji koja udomljava petero ježića i njihovu mamu. Te male, drage životinje postaju na svoj način središte obiteljskoga života. Njihova prehrana, čišćenje i smještaj postaju svakodnevna briga u domu.
Upućuju mlade čitatelje u to kako i gdje tražiti odgovore na probleme neprihvaćenosti, usamljenosti i ispraznosti svakodnevice.
Glavna junakinja Dora u bijegu od vlastitih tinejdžerskih problema i bračne krize svojih roditelja upada u „loše” društvo u kojem je droga svakodnevica. Knjiga „Kad pobijedi ljubav” dobitnica je nagrade „Mato Lovrak”.
Autor opisuje svoje djetinjstvo, ali i povijest svojih predaka s majčine i očeve strane.
Ova interdisciplinarna sinteza promišlja o jeziku i rodu kao društvenoj konstrukciji te predstavlja vrijedan doprinos proučavanju rodne perspektive na nekoliko razina: jezičnofilozofijskoj, kulturoznanstvenoj, kulturnoporedbenoj, povijesnolingvističkoj, rodo-znanstvenoj, sociolingvističkoj, jezičnopolitičkoj i jezičnokritičkoj.