Alternativne činjenice od svog prvog izdanja 2017. postale su nezaobilazan dio rasprava u EU i od tada su prevedene na više od deset jezika. Drugo, dopunjeno izdanje na hrvatskom vam predstavljamo u prijevodu Željke Černok.
Strma, tamna, šumovita planina, na istočnom rubu Europe, na obali Crnog mora. Sveta oduvijek, otkad ljudi znaju za sebe. I žena koja se ovom knjigom vraća u svoju staru domovinu, da bi istražila priče koje se ondje, na Strandži, u Trakiji, malo u Bugarskoj, malo u Turskoj i malo u Grčkoj tkaju još davno prije Ovidijevih vremena..
Može li bolja vrsta književnosti spasiti svijet? Uvijek postoji tanka nada (čudne stvari se ponekad dogode), ali odgovor je gotovo sigurno ne, ne može. Ipak, postoji razumna šansa kako može spasiti tvoju dušu.
Roman s ključem, potraga za blagom, uzbudljiva književna istraga, roman Kod 612 – Tko je ubio Malog princa posveta je Antoineu Saint-Exupéryju i njegovu Malom princu.
“Ben Goldacre je liječnik, ali i vraški dobar pisac, duhovit i prepun ironije i sarkazma, tako da i ne zaćuđuje što su mnogi bijesni zbog njegovih tekstova.“ D. Sinovčić, Nacional
“Pružajući nam točno toliko detalja koliko je potrebno, Goldacreova briljantna i furiozna studija rasvjetljava kako farmaceutski divovi rutinski tumače znanost pogrešno – u svom pohodu na profit.“THE SUNDAY TELEGRAPH
Knjiga "O starenju", izvorno zamišljena 1966. godine pod naslovom "Neizlječiva bolest", progovara o jednom od najstarijih pitanja čovječanstva: zašto i kako starimo i kako se nosimo s činjenicom starenja.
O ulozi narkotika u Drugome svjetskom ratu zna se vrlo malo, no Potpuna ekstaza otkriva da su nacisti i prije početka velikog sukoba pronašli snažan oslonac u drogama.
Junakinje priča Alice Munro sasvim su obične žene, ali u njihove se sudbine upleću dramatični događaji, od preljuba i laži do ubojstva, koji će im promijeniti život i zauvijek ih obilježiti.
Gabriel, dobrostojeći Londončanin, usred priprema za vjenčanje primi uznemirujuć telefonski poziv da mu je sestra Cordelia, s kojom se nije vidio deset godina, nestala.
John D. Rockefeller. Cornelius Vanderbilt. Andrew Carnegie. John Jacob Astor. Henry Ford. Joseph Kennedy. Još i danas, dugo nakon njihove smrti, njihova imena sinonimi su za bogatstvo i moć
U svijetu Alice Munro kao da je stalo vrijeme: žene i muškarci i dalje žive negdje u šezdesetima, bojažljivo i s nestrpljenjem gledajući u sedamdesete godine koje će donijeti više posla za žene, a time i neke nove uloge, osim onih majke i žene, i, naravno, seksualno oslobođenje kao dobrodošlo osvježenje usred ljetne žege.