Pred nama je knjiga koja proučava djetinjstvo i mladenaštvo u biblijskim tekstovima. Riječ je o biblijskoj antropologiji djetinjstva, mladoj znanstvenoj grani koja proučava život djece u nekoj zajednici, njihovo mjesto i ulogu u društvu.
Djelovanje po načelima, rezultat više od trideset godina rada u nastavi, pruža sveobuhvatan prikaz moralne teologije sv. Tome Akvinskoga, dovodeći je u dijalog sa suvremenom etičkom teorijom i razvojima u katoličkoj teologiji nakon Drugoga vatikanskog koncila. Djelo je prikladno za studente etike i moralne teologije.
Za svaki dan u došašću, počevši od prve nedjelje došašća, pa sve do Božića, doneseni su tekstovi pape Franje u kojima on progovara o otajstvu utjelovljenja Sina Božjega.
Evanđelist Matej opisuje nam susret Isusa i žene Kanaanke u kojem ona izjavljuje da psići žive od mrvica koje padaju sa gospodareva stola. Autor Evanđeoskih mrvica kaže da se “bît života u mnogočemu nalazi u mrvicama. Mrvice oživljuju.
Poznati vatikanist Andrea Tornielli proveo je četiri dana u razgovoru s don Juliánom Carrónom, predsjednikom pokreta „Comunione e liberazione“, a rezultat toga razgovora je ova knjiga.
„Đavao postoji i u dvadeset i prvom stoljeću. Zato ne smijemo biti naivni. Moramo naučiti iz evanđelja kako krenuti u borbu protiv njega“.
Kao što je ono najdublje skriveno našim očima u običnosti, tako su i fra Željkove priče nenametljive, prožete svakidašnjim, naoko običnim događajima, ali ispričane i viđene budnim i bistrim okom koje nas vodi onkraj površnoga i jednoznačnoga.
Biblija ili Sveto pismo jest zbirka knjiga koje Hebreji i kršćani na svoj način smatraju svetima. Dijeli se u dva velika dijela: Stari i Novi zavjet. Kršćani Bibliju proučavaju kao svoju normativnu, za život smjerodavnu knjigu u kojoj oni nalaze poruku -- riječ Božju.
Ovo je važna studija o jednom neobičnom papi. Autor ima originalan pristup, donosi marljivo prikupljena vrela kako bismo bolje shvatili psihološki profil i osobnost pape Franje.
Temelji logoterapije i egzistencijske analize. Deset teza o osobi
Čini se da za tišinom i šutnjom čezne samo mali broj ljudi. Za mnoge tišina znači mirovanje ili (samo)izolaciju. Ipak, tišina je već stoljećima nezamjenjivi dio samostanskog načina života kod benediktinaca. I to ne bez razloga. Zacharias Heyes objašnjava i zašto.
Odnos jugoslavenskog komunističkog režima prema Družbi sestara milosrdnica svetog Vinka Paulskog – Zagreb od 1945. do 1952. godine