Ova sjajna knjiga nudi istinski portret sv. oca Pija u odnosu na milosrđe, pokušavajući istražiti različite oblike toga milosrđa, preko živoga glasa onih koji su ga, preko njegova djela, osobno iskusili.
Ova lijepo ilustrirana knjiga prepuna je odgovora na pitanja koje bi dijete moglo pitati o Bogu, Isusu, kršćanskoj vjeri, i mnogim drugim temama, kao što su novac, patnja, Biblija, grijeh, Isusova smrt i uskrsnuće, sveta pričest, Duh Sveti… U knjizi je 112 jasnih i biblijskih odgovora, a uz većinu odgovora nalazi se i prikladni biblijski citat.
Knjiga "Molitva. Dah novog života" sabire najznačajnije riječi pape Franje o molitvi, kako bi pomogla kršćanima da žive osobni odnos s Gospodinom. Posebno mjesto u ovoj zbirci zauzimaju kateheze koje je Papa održao na temu Očenaša na audijencijama srijedom.
Knjiga Naša majka zemlja bavi se temom ekološkoga izazova – sabire riječi, tekstove, govore i homilije pape Franje na temu očuvanja stvorenoga svijeta i promicanja dostojanstvenoga života za svakog čovjeka.
Ova je knjiga napisana za one koji nemaju puno vremena čitati, ali bi ipak htjeli vidjeti neke kratke odgovore na ključne tvrdnje onoga što se od 2006. godine naziva 'novim ateizmom'.
Ova knjiga poziv je na razmatranje jedne poruke i otkrivanje jednog puta u prijateljskom društvu Franje Saleškog. Autor, svećenik François Corrignan, nadahnjuje se djelom i primjerom sv. Franje Saleškog, ali i vlastitim iskustvom života.
Knjiga Različiti i ujedinjeni sadržava riječi i govore pape Franje na temu međuljudskih odnosa i komunikacije, kao umijeća sebedarja i prihvaćanja drugoga koji je dar.
U ovoj knjizi riječ je o razgovoru salezijanaca don Antonija Carriere i kardinala Óscara Rodrígueza Maradiage.
Ova knjiga donosi usporedne glasove dvojice papa, pape Franje i pape u miru Benedikta, o ključnim temama Crkve i učiteljstva.
Nakon odlično primljene knjige istih autora, kardinala Roberta Saraha i novinara Nicolasa Diata „Bog ili ništa“, ova je knjiga posvećena tišini, s jedne strane kao temeljnome preduvjetu vjere i boravka u Božjoj nazočnosti, a s druge strane kao obrani od, kako je već u podnaslovu istaknuto, „diktature buke“.