Poznati i voljeni dušobrižnik, benediktinac Anselm Grün, u ovoj knjizi brigu opisuje kao dar: za zajednički život u obitelji i društvu, za same sebe, u konkretnoj nevolji i u odnosu prema Bogu.
Povezanost Starog i Novog zavjeta na primjeru egzegetsko-teološke analize odabranih svetopisamskih tekstova
Autor, mladi svećenik porijeklom iz afričkoga Benina, u svojim nas razmišljanjima, koja je za svaki dan korizmenoga vremena zapisao na odlično svladanome hrvatskom jeziku, uvodi u jedan blizak i razumljiv, a opet, u mnogočemu i čudesno nov pogled na našu svakidašnjicu pod aspektom milosnoga vremena priprave za slavlje najvećega kršćanskog otajstva.
Knjiga je posvećena poznatome švicarskom protestantskom teologu, značajnom proučavatelju Svetog pisma, vrlo prihvatljivom katolicima, stalnom promatraču na II. vatikanskom koncilu i u posljednje vrijeme sve više vrednovanom u pravoslavnoj teologiji.
U svome opsežnom teološkom istraživanju o pojmu osobe Philip A. Rolnick poziva da razmišljamo o 'osobstvu' ne samo kao o psihološkom pojmu kao skupu osobina ili ponašanja nego i teološki...
Bibličar fra Božo Lujić, autor brojnih djela biblijske tematike u izdanjima KS-a, u ovom komentaru čitanja za liturgijsku godinu B, traga za zdravim biblijskim idejama i porukama.
Tekstovi sabrani u ovoj knjizi nastali su iz opažanja i promatranja, a onda i promišljanja kulturalnih pojava i promjena, a koje se eminentno tiču čovjeka.
Naslov knjige opravdan može biti čudan, jer je teško zamisliti pitanje: Kako se liturgija može 'otkriti' u 20. stoljeću? Ili: Kako je moguće zanemariti bitnu razliku između liturgijskog nauka i liturgije, odnosno između scientia i res? Istina je: liturgija je uvijek postojala u Crkvi, dok je teologija (---) ili znanost (…) o liturgiji stvarnost najnovijeg...
Što nas čini time što jesmo? Kako uspjeti, usred gužve na poslu ili u sukobima, opet se vratiti sebi? Anselm Grün je uvjeren: Svaki pojedinac krije u sebi jedan sveti prostor, nešto, dakle, što nas kao osobu u nutrini čini – te istodobno upućuje iznad nas samih. To »sveto u nama« daje osjećaj slobode i širine.
Stjepan Baloban vidi prostore pozitivnoga u pontifikatu pape Franje i zadaćama koje stavlja pred nas te u buđenju civilnoga društva u Republici Hrvatskoj. Prostor pozitivnoga vidi u hrabrim i poštenim ljudima u Hrvatskoj, kojih ima u svim zvanjima i na različitim mjestima...
Kardinal Kasper ovom knjigom čitateljima još više i dublje približava papu Franju po njegovoj karizmi, posebnosti i evanđeoskim krjepostima koje je prepoznao i suvremeni svijet, no on to čini analitički i postupno objašnjavajući korijene i perspektive teologije pape Franje.
Intervjui i tiskovne konferencije Ova knjiga na jedinstveni način potvrđuje zašto je papa Franjo tako omiljen u svijetu, posebice među medijskim djelatnicima, a isto tako zašto ga katolički tradicionalisti i integralisti ne vole...