Kada govorimo o svetom Augustinu, lako upotrebljavamo brojne superlative. Pri tome najčešće ne griješimo. Tako kažemo da je Augustin među kršćanima najveći filozof. On to bez dvojbe jest. Teško mu je u tome pogledu pronaći premca. Augustin je u duši i po krvi bio čovjek koji je razumom želio dokučiti i shvatiti sve o čemu je razmišljao. Augustina držimo...
Kršćanska sadašnjost objavila je u Godini svetoga Josipa novu knjigu o ovom velikom svetcu. Auitor knjige pod naslovom Sveti Josip – biblijske misli o njemu jest brat Dominique Joseph, redovnik iz Obitelji svetog Josipa, bibličar, doktor teologije, ravnatelj Instituta Redemptoris Custos i predstojnik Međunarodne mreže svetog Josipa.
Kao jezgra ovoga leksikona poslužili su kratki prikazi osamdesetak svetaca zaštitnika od bolesti što ih je autor, doktor medicine, objavio u razdoblju od 1996. do 2002. godine u riječkom Narodnom zdravstvenom listu...
Što je vlastito svećeništvu? Kad autor sebi postavlja ovo pitanje, opaža da ne može dati jasan odgovor. Njegovo svećeništvo je toliko mnogostruko da ga se ne može definirati samo polazeći od zadaća. Ono ima već vrijednost samo u sebi...
Nastavljajući se na "Kateheze o katoličkoj vjeri", autor ove knjige pozornost posvećuje svetim sakramentima, nastojeći približiti vjernicima temu sakramenata na način da to bude tumačenje i nadogradnja na ono što već znaju o sakramentima.
U knjizi Svjedoci svetosti Leopolda Bogdana Mandića sabrana su brojna svjedočanstva koja su spontano dali redovnici i laici koji su poznavali oca Leopolda Mandića i najvećim dijelom posjećivali njegovu ispovjedaonicu.
Udžbenik katoličkoga vjeronauka za četvrti razred gimnazija i srednjih škola
Autor ovim studijama pokušava definirati vjeru i njezine posljedice kao moralnu poruku Novoga zavjeta te otvoriti hermeneutski luk kako bi mogao poslužiti i daljnjem teološkom radu, posebice onomu sustavnih teologa i moralista...
Nakana je ovog djela dvostruka: ono želi zainteresiranu čitateljicu ili čitatelja upoznati s najznačajnijim suvremenim teodicejskim nacrtima i njihovim kritikama, no isto tako želi ukazati kako je, prema autorovom sudu, i sam projekt teodiceje duboko problematičan.
Teologija i ekologija – je li to dvoje uopće moguće dovesti uvezu?Na to pitanje nije teško dati odgovor ako se baci samo i letimični pogled na međunarodnu teološku scenu jer on razotkriva važnost koja se posljednjih desetljeća posvećivala ekološkim pitanjima.
Knjiga je objavljena u Biblioteci Polazišta i kao podniz Teolozi dvadesetoga stoljeća, što joj već određuje značenje i težinu i sasvim će sigurno poslužiti onima koji se, poput studenata teologije i filozofije, zanimaju za bogat, a katkad i napet odnos između teologije i filozofije kroz povijest.
Gdje je Bog u svemiru? Što o Njemu kaže suvremena fizika i kakve veze ima stvaranje s kvantnom mehanikom? Neobična su to, koliko i važna, pitanja, koja se na provokativan način dotiču različitih područja.Prva reakcija vjerojatno će biti nedoumica, poglavito onoga koji primjećuje neprihvatljivi kratki spoj između teološkog znanja i pristupa fizike svijetu.