U ovoj je knjizi riječ samo o domaćoj kuhinji; nema spomena o restoranskoj hrani. Sadrži milijun brzih savjeta i dostupnih sastojaka koji će hrani osigurati slasnost a vama uštedjeti trud.
Zoey Redbird, predodređena da postane jedna od najdarovitijih Nadsvećenica u povijesti, vratila se u Kuću Noći u Tulsi.
I napokon se čini da je u Mijinu životu sve kako treba. OK, možda nije najljepša princeza na svijetu, ali sasvim sigurno nije ni najružnija
Stigao je napokon (ili nažalost) i taj trenutak: Mia je stigla u svoj prvi službeni posjet Genoviji, gdje je predstavljena kao buduća nasljednica krune.
Miji je u životu krenulo: najnovija je članica redakcije školskog lista i, nekim čudom, samo što se nije riješila matematike prvog razreda srednje škole. Osim toga, uskoro će dobiti brata ili sestricu. Mogu li stvari ikako postati bolje?
Počinje još jedna školska godina u Gimnaziji Alberta Einsteina, a nakon što je dva ljetna mjeseca provela u Genoviji, Mia se konačno vratila kući.
Ovog proljeća, Mia je odlučna u namjeri da se zabavi, unatoč činjenici da se Učeničko vijeće, kojim predsjedava, nalazi pred bankrotom.
Melissa se probudila vrisnuvši. Netko je promatra kroz prozor sobe. Ili možda ipak ne? Naime, nedavne glasine o uljezu utllici Straha izludile su gotovo sve stanovnike. Melissin otac drži napunjen pištolj u svojoj spavaćoj sobi, a to cijelu situaciju čini još strasnijom.
Knjiga nastala na temelju blogerskih tekstova o kulturološkim razlikama između Amerike i Hrvatske prati autorovu „evoluciju od stranca do zeta“ suočavajući ga s različitim predrasudama, stereotipima, običajima i uvjerenjima.
U današnjem tehnološkom svijetu privlačno je smatrati kako znanost može riješiti svaku zagonetku. Naposljetku, znanost je odgovorna za liječenje mnogih, donedavno smrtonosnih bolesti, pa i slanje ljudi u Svemir.
Maggie Travers upravo se s majkom i sestrom preselila u njihov novi dom u Ulici Straha, l dok je cijela kuća trošna i ne baš primamljiva za život, Maggiena soba skriva pravi dragulj - predivan antikni krevet s baldahinom.
isuću godina se “De rerum natura”, Tita Lukrecija Kara, slavni pjesničko-filozofsko-znanstveni tekst, smatrao izgubljenim. A onda je 1417. u njemačkom samostanu u Fuldi firentinski lovac na antičke knjige Poggio Bracciolini ponovno otkrio Lukrecijevu poemu, jednu od, kako će se pokazati, samo tri preostale.