religija i duhovnost
Jedna od rijetkih knjiga koja obrađuje često korištenu temu: autor piše o snovima s kršćanskog motrišta kontekstu značenja snova na našem duhovnom putu k Bogu.
Kako da te utješim? Ja nisam izgubio dragog čovjeka kao ti. Nije me obuzela žalost kao tebe. Ali znam što znači tugovati za voljenim čovjekom. Znam da se žalost može ugnijezditi u moje srce, znam da me može sasvim zaokupiti. Znam da tada jedva pomaže riječ utjehe koja jedva da dopire do srca. Ipak ti želim reći: Dopusti si tugovanje.
Proučavajući teologiju puta autor s raznih motrišta obrađuje razne vidove puta i putovanja. Tako piše o značaju hodanja s drugima i ususret drugima, pješačenja koje oblikuje čovjekovu dušu i tijelo, značenju hodočašća do proučavanja kronologije putovanja počevši od prvih biblijskih spomena Abrahama - njegovo kretanje na put slijedeći Božja obećanja...
Knjiga Kršćani u zemljama islama bavi se ovim drevnim zajednicama, njihovom poviješću, tradicijom i sadašnjim stanjem. Kroz kratke eseje, obrađuje se svaku pojedinu zajednicu s njezinim specifičnim karakteristikama i problematikama, promišljajući ujedno i moguće putove izlaska iz situacija u kojima ove zajednice žive.
Rukopis sadrži izabrane eseje o etici, stvaralaštvu, slobodi i ljubavi.
»Zlatna Kraljica – Ukazanja Majke Božje u Roženici« nova je knjiga dr. Josipa Mužića objavljena u izdanju Glasa Koncila. Riječ je o knjizi koja govori o Gospinim ukazanjima koja su troje djece iz obitelji Markuz iz sela Roženice pokraj Zagreba imala u razdoblju od deset godina (1951. – 1961.).
U knjizi eseja prof. dr. sc. Ivice Žižića Marginalije, zapisi o svećeništvu riječ je o člancima što što ih je autor objavljivao u Vjesniku Đakovačko-osječke nadbiskupije i Srijemske biskupije tijekom 2018. godine.
Knjiga je namijenjena širokom sloju onih koji žele steći temeljne uvide u novozavjetnu poruku, ali pokazat će se sadržajnim pomagalom i studentima teologije, vjeroučiteljima te voditeljima župskih biblijskih skupina.
Poznati engleski srednjovjekovni svetac Elrad Rivalenski, čija su djela prevedena na brojne svjetske jezike, pred sam kraj svojega života napisao je spis O prijateljstvu, u kojemu dolazi do izražaja dubina misli i promišljanja srednjovjekovnog monaha. Svrha djela je podučiti mlađu subraću iz samostana o prijateljstvu.
Kardinal dr. Walter Kasper, profesor dogmatike, desetak godina predsjednik Papinskog vijeća za promicanje jedinstva kršćana, napisao je ovu malu knjižicu kao spomen na 500 godina reformacije, ponovno razmatrajući poruku i vrijednost uloge Martina Luthera.
U ovoj knjizi autor želi pokazati pozitivna, ali i negativna iskustva osame i samoće. Piše i o osnovnim pretpostavkama kao što su samospoznaja, pronalaženje identiteta, osjećaj (samo)vrijednosti i sposobnosti za intimnost, a koje su nužne da bi se iskusila pozitivna strana osame.