psihologija - znanstvena i stručna literatura
Vještine vođenja intervjua je izuzetno prikladan priručnik, potreban studentima različitih studija (psihologije, defektologije, socijalnog rada, medicine, prava, novinarstva, politologije...), te vrlo koristan i stručnjacima iz tih i drugih područja koji se u svom radu bave i vođenjem intervjua.
Knjiga objašnjava temelje psihijatrijske neurobiologije odnosno neuroznanstvene spoznaje bitne za psihijatriju i psihofarmakologiju. U knjizi se nalaze neurobiološka objašnjenja etiologije i patogeneze najčešćih psihijatrijskih poremećaja i, naravno, psihofarmakologija tih poremećaja.
Područje odnosa genetike i ličnosti je zanimljivo i složeno. Dosad su provedena brojna istraživanja na navedenom području i dobiveni rezultati često su oprečni. Upravo zbog toga ovakvo metodološki besprijekorno istraživanje, prikazano u knjizi “Teorije ličnosti i genetička istraživanja”, daje značajan doprinos razumijevanju ovog područja.
''Kako međusobno razgovaramo 3'' povezuje opću sa diferencijalnom psihologijom komunikacije u model «unutarnjeg tima» koji određuje govor, djelovanje i izgradnju ličnosti. Unutarnji tim smo mi sami – različiti u različitim situacijama.
Bivati stariji, pa što onda; Pet stupova mladenačke vitalnosti; Mentalno fit; Medicina za muškarce - medicina za žene: godine promjene i kako ih prevladati; Seks ne poznaje dobne granice; Moram li ostati lijepa - mogu li ostati lijepa; Wellness između užitka i biznisa; Zdrava prehrana - ništa lakše od toga, ništa teže od toga...
Ova knjiga sadrži ključne točke za učenje, praktične aktivnosti, vježbe za razmišljanje i prikaze slučajeva. Idealna je za studente i medicinske sestre u praksi i zdravstvene stručnjake koji žele poboljšati svoju njegu pacijenata u ovom bitnom području.
Koliko je psihijatrija agentura marketinga farmaceutskih tvrtki? Jesu li farmaceutske tvrtke kolonizirale područje mentalnog zdravlja što za posljedicu ima jedinstveni povijesni eksperiment planetarne epidemije uzimanja psihofarmaka? Psihijatar dr. Robert Torre javno je postavio ova pitanja u feljtonu objavljenim u dnevnim novinama pod naslovom „Prava...
U ovoj knjizi briljantno i lucidno ukazuje na suvremene „otimače“ naše sposobnosti da živimo život u svoj njegovoj ljepoti i punini te istražuje načine da ponovo preuzmemo uzde smislenog života. Krznaric nam pokazuje kako carpe diem može biti ključ osobne transformacije, preuzimanja odgovornosti, ali i pokretač društvenih promjena.
Kabinet čuda prepun je praktičnih ideja koje nam mogu pomoći u donošenju svakodnevnih odluka. Jer, možda su najbolji načini življenja već izmišljeni i samo čekaju da prekoračimo stoljeća i posegnemo za njima.
Empatija je najvažnija vrlina koju čovječanstvo mora razviti u 21. stoljeću kako bi opstalo i napredovalo, smatra Roman Krznaric. Globalne probleme poput ratova, govora mržnje, klimatskih promjena ili pak nezdravih odnosa ne možemo riješiti bez empatičnog postupanja u svakodnevnom životu.
Autorice u svom novom interaktivnom priručniku "Muškarci i žene : Poznajemo li se uopće?" obrađuju razlike između žena i muškaraca sa strogo znanstvenog stajališta. Kako bi obradile ovu temu koristile su relevantne znanstvene izvore i meta-analize, koje uspoređuju i objedinjuju rezultate desetaka pa i stotina istraživanja o muško-ženskim razlikama i...
Više je nego očito zašto se Danska često naziva najsretnijom zemljom na svijetu. Osim što svojim stanovnicima nudi savršenu ravnotežu poslovnoga i privatnoga života, besplatno visoko obrazovanje i besprijekoran vozni red vlakova, nadmašuje ostatak svijeta i po broju zapaljenih svijeća po kućanstvu.