psihologija - znanstvena i stručna literatura
U knjizi autor predstavlja model pomoći djeci kako bi se osjećala sigurno i razvijala zdrave intelektualne, emocionalne i društvene potencijale čak i u veoma stresnim razdobljima. Pokazani su znakovi nesigurnosti u djece predškolske, školske i adolescentske dobi kako bi ih roditelji znali uočiti.
Sve je veći broj djece i učenika kod kojih je dijagnosticiran poremećaj iz spektra autizma i to većinom u vrtićima i školama. Iako je riječ o cjeloživotnom poremećaju, postoje mnoge strategije koje roditelji, odgajatelji, učitelji, stručni suradnici i sami učenici mogu koristiti za nošenje s tim poremećajem.
Osnovno znanje o autističnom poremećaju i najbitnije obavijesti o dječjem autizmu u knjizi, prikazani su na zanimljiv i razumljiv način. Prvi dio knjige povijesni je pregled znanstvene misli o autizmu, a drugi je pisan u formi dnevnika. Sadrži autentično-iskustvene zapise ljiečnika-roditelja o autističnoj djevojčici.
Autor smatra da je uspostava "značajnih odnosa središte dobrog života, a izbori koje činimo odredit će njihovu kvalitetu. Takve odnose možemo stvoriti ako preuzmemo odgovornost za sebe, bez kontroliranja drugih ljudi." U svojoj savjetovateljskoj praksi autor u razgovoru s klijentom pronalazi primjerenija ponašanja, potrebna za stvaranje kvalitetnijeg života.
Teorija izbora je izazov staroj tradiciji temeljenoj na načelu "ja znam što je za tebe dobro", jer ona nastoji odgovoriti na pitanje na koje smo cijeli život pokušavali odgovoriti: Kako možemo biti slobodni živjeti načinom na koji želimo, a i dalje se dobro slagati s ljudima koji su nam u životu značajni?
Knjiga ugledna psihijatra, psihoterapeuta i komunikologa dr. Pavla Brajše koja uz temeljne informacije o razgovoru donosi savjete i smjernice za uspostavljanje bolje komunikacije u svakodnevnim odnosima: u obitelji (između bračnih partnera te između roditelja i djece), u školi, u župi i na poslu, s posebnim naglaskom na poduzetničku komunikaciju.
Knjiga poznatog hrvatskog psihijatra, psihoterapeuta i komunikologa, stručnjaka te autora tridesetak knjiga o bračnoj i obiteljskoj problematici dr. Pavla Brajše. To je treća knjiga nastala iz njegove kolumne u Glasu Koncila. Ona je na neki način sažetak dviju ranijih knjiga Roditelji i djeca i Brak naš svagdašnji.
Knjiga je nastala sabiranjem članaka koji su u tjedniku Glas Koncila objavljivani kroz tri godine, od Uskrsa 2012. do svibnja 2015. Kroz svoje kratke autorske tekstove, podijeljene u 3 velike cjeline, Brajša donosi poticaj, izazov i pomoć čitatelju da napreduje u razvoju i zrelosti svoje osobnosti, u odnosu prema sebi i drugima, te u vlastitoj sposobnosti...
Mudrošću, humorom, znatiželjom i oštroumnim razmišljanjima, koji su doveli milijune čitatelja do njegove kolumne u listu The New York Times i do njegovih prethodnih uspješnica, David Brooks neprekidno prosvjetljava naš svakodnevni život na iznenađujuće i izvorne načine.
Hoće li vaš život biti uspješan bestseler ili pismo ostavke? Vrlo često dolazimo do situacije u kojoj otkrivamo da se nalazimo na sasvim drugačijoj stazi od one koju smo u početku zamislili, i jednako često krivimo druge za takve neplanirane ishode. Ali ne više.
U ovoj nadahnutoj knjizi koja donosi važna otkrića, Kite nam pokazuje kako stvari gledati iz drugačije perspektive i kako otkriti istinu: sve što nam treba da bismo bili sretni i zadovoljni već imamo u sebi.
Autorica u knjizi pokazuje kako pozitivno prići konfliktnim situacijama i kako se one mogu inteligentno svladati, te zašto se može poslovno i privatno napredovati ako uživamo u svađanju. Knjiga će vam pomoći da se bolje snađete u sukobima i pametno i kvalitetno svađate, a da pritom nikoga ne povrijedite.