medicina, biomedicina, zdravstvo, farmaceutika
Respiratorne bolesti su među najčešćim bolestima općenito, a od pet najčešćih uzroka smrti čak su tri iz područja pulmologije: kronična opstruktivna bolest pluća na trećem mjestu, karcinom pluća na četvrtom mjestu i respiratorne infekcije na petom mjestu.
Kineziterapija kao važna metoda u prevenciji i liječenju raznih patoloških stanja, koristi se pokretom kako bi mobilizirala postojeće fiziološke mehanizme i funkcije. Prof. dr. sc. Zdenko Kosinac u ovoj knjizi daje sveobuhvatan pregled kineziterapije na jedan vrlo razumljiv i stručan način, dostupan studentima fizičke kulture.
Knjiga govori kako razviti izdržljivost koja je potrebna za pretrčavanje terena i načine probijanja kroz protivničku obranu te kako se izboriti za poziciju i zabiti gol. Vježbe u ovoj knjizi su razumljive i lako se slijede, jer su objašnjene korak po korak uz više od 125 fotografija i crteža koji prikazuju pravilnu tehniku.
Biti uspješan trener znači poznavati više od samih vještina i strategija sporta. To uključuje biti sposoban poučavati tehnike i taktike, motivirati sportaše i rukovati s jako mnogo detalja. Tu spada i ispunjavanje uloge da se bude kompetentan u pružanju prve pomoći kod ozljeda i bolesti sportaša.
Udžbenik za četvrti razred medicinske škole za zanimanje medicinska sestra opće njege / medicinski tehničar opće njege
Udžbenik za peti razred medicinske škole za zanimanje medicinska sestra opće njege/medicinski tehničar opće njege
Udžbenik za peti razred medicinske škole za zanimanje medicinska sestra opće njege/medicinski tehničar opće njege.
Udžbenik za četvrti razred medicinske škole za zanimanje medicinska sestra opće njege / medicinski tehničar opće njege.
Udžbenik za treći razred medicinske škole za zanimanje medicinska sestra opće njege / medicinski tehničar opće njege.
Udžbenika za zdravstvene škole i za treći razred medicinske škole za zanimanje medicinska sestra opće njege/ medicinski tehničar opće njege.
U pisanju su sudjelovala 44 autora, od kojih 23 iz Hrvatske, 13 iz Bosne i Hercegovine, tri iz Austrije, dva iz Crne Gore te po jedan iz SADa, Albanije i Norveške. Knjiga ima 1190 stranica, za trećinu više nego u prvom izdanju, sadrži 304 tablice, 264 slike, devet algoritama, jedan grafikon i pet okvira.
Prva bosanskohercegovačka knjiga Hirurgija/Kirurgija nastala je kao rezultat suradnje profesora s medicinskih fakulteta iz Banja Luke, Foče, Mostara, Sarajeva i Tuzle.