Hena com kao izdavačka kuća djeluje od 1995. godine. U proteklih dvadeset i više godina objavili smo veliki broj književnih naslova istaknutih i nagrađivanih domaćih i svjetskih autora, publicistička djela, vrijedne koprodukcije.
Pored velikog broja kvalitetnih naslova strane književnosti, naš izdavački program naglašen je dvjema bibliotekama domaćih autora i autora iz regije, 'Nokaut' i 'Verbarij'.
U nastanku knjige podržavamo timski rad jer na taj način stvaramo pozitivno ozračje u kojem knjiga ne postaje tek puka roba već proizvod koji je pažljivo odabran i priređen. Mi posredujemo između onih koji pišu i onih koji čitaju te tako pomažemo da knjige postanu mjesto susreta pisca i čitatelja. Svaka nova knjiga utire put nekoj drugoj, a nas ti putovi neizmjerno vesele i potiču na daljnji rad. Na taj način svoju strast prema literaturi dijelimo s onima koji znaju prave vrijednosti knjige.
Ova, zasigurno najneobičnija knjiga Elif Shafak, objavljena davne 1999. godine, aktualnija je nego ikad. Napisana u doba kada nije bilo reality showova ni društvenih mreža, bavi se gledanjem i viđenim, promatračem i promatranim
Nakon tragična gubitka majke i brata, mladi Jurij Santacruz iz boljševičke Rusije s ocem bježi u Madrid, a zatim stiže u Berlin – netom prije Hitlerova dolaska na vlast. Kad slijedom nesretnih okolnosti postane svjedokom ubojstva oficira Führerove garde, u njegov će život ući prelijepa Claudia, žena nacističkog časnika, i hrabra liječnica Krista.
Nadaleko poznato djelo slavna američkog pisca, biografa i povjesničara Washingtona Irvinga, Priče iz Alhambre, proslavile su ne samo istoimenu, drevnu palaču nego i cijelu veličanstvenu Andaluziju.
Početkom devetnaestog stoljeća, negdje na pola puta između Berlina i Dessaua, smjestio se Wandernburg u koji jedne noći pristiže enigmatični Hans. Siguran je da u gradu neće ostati dulje od par noći, jer nema običaj predugo se zadržavati na jednome mjestu,
Stotinama kilometara dug povratak kući bit će dramatično i mukotrpno iskustvo za pet žena koje su puštene iz norveškog zarobljeničkog logora u proljeće 1945
Uživao sam u bogatstvu i časti, u moći i užitku, nikakvo zemaljsko blaženstvo nije bilo nedostižno mojim željama. U tolikoj blagodati pomno sam pobrojio dane proživljene u čistoj i nenarušenoj sreći: sabrao sam ih četrnaest, stoji kao moto početka ovoga romana. Koliko sam savršenih dana proživio?, pita se protagonist ove priče, novinar Luis.
Istražujući biljni svijet u surovim predjelima švedskog sjevera, karizmatični kengiški svećenik i botaničar pronalazi zapuštena saamskog dječaka Jussija i uzima ga pod svoje. Postaje mu skrbnikom, uči ga čitati i pisati te ga poučava vjeri.
Tamo gdje bi jedna od junakinja ove romana voljela poći, uvijek je proljeće. U njenom mislima trava je tamo bujna, a vlati joj miluju gole listove.
Putujući podzemnom željeznicom, gotovo nijema Mári misli o tragičnom samoubojstvu neimenovane djevojke na tračnicama, a fenomen samoubojstva opsesivno joj nastanjuje um.
Pisac na početku romana citira Bohumila Hrabala, jednog od najvećih čeških (humorističkih) pisaca, i kako se pokazuje kroz čitanje taj citat nije slučajan.
Dvadeset dvije godine prošle su od smrti Astrid Hekne, a Kai Schweigaard i dalje je pastor u Butangenu. Jehans Hekne, Astridin preživjeli sin, odrastao je u snalažljiva, sposobna i bistra mladića, dijelom zbog pastorove strpljive pedagoške ruke, a dijelom zbog nemirna, pustolovna duha koji je naslijedio od majke.