Hena com kao izdavačka kuća djeluje od 1995. godine. U proteklih dvadeset i više godina objavili smo veliki broj književnih naslova istaknutih i nagrađivanih domaćih i svjetskih autora, publicistička djela, vrijedne koprodukcije.
Pored velikog broja kvalitetnih naslova strane književnosti, naš izdavački program naglašen je dvjema bibliotekama domaćih autora i autora iz regije, 'Nokaut' i 'Verbarij'.
U nastanku knjige podržavamo timski rad jer na taj način stvaramo pozitivno ozračje u kojem knjiga ne postaje tek puka roba već proizvod koji je pažljivo odabran i priređen. Mi posredujemo između onih koji pišu i onih koji čitaju te tako pomažemo da knjige postanu mjesto susreta pisca i čitatelja. Svaka nova knjiga utire put nekoj drugoj, a nas ti putovi neizmjerno vesele i potiču na daljnji rad. Na taj način svoju strast prema literaturi dijelimo s onima koji znaju prave vrijednosti knjige.
U Pješčanoj grobnici osamdesetogodišnja udovica, mater familias, nakon muževe smrti odbija ustati iz kreveta. Nastojanja obitelji da majku povrati iz psihičke klonulosti uzaludna su sve do dana njezina misteriozna nestanka.
Roman Pop Edija Matića počinje od kraja, od mjesta gdje je za lažnog fratra Jadrana Grobareka skrivanje pod svećeničkom haljom već završilo jer mu je policija ušla u trag.
Nakon tragična gubitka majke i brata, mladi Jurij Santacruz iz boljševičke Rusije s ocem bježi u Madrid, a zatim stiže u Berlin – netom prije Hitlerova dolaska na vlast. Kad slijedom nesretnih okolnosti postane svjedokom ubojstva oficira Führerove garde, u njegov će život ući prelijepa Claudia, žena nacističkog časnika, i hrabra liječnica Krista.
Nadaleko poznato djelo slavna američkog pisca, biografa i povjesničara Washingtona Irvinga, Priče iz Alhambre, proslavile su ne samo istoimenu, drevnu palaču nego i cijelu veličanstvenu Andaluziju.
Početkom devetnaestog stoljeća, negdje na pola puta između Berlina i Dessaua, smjestio se Wandernburg u koji jedne noći pristiže enigmatični Hans. Siguran je da u gradu neće ostati dulje od par noći, jer nema običaj predugo se zadržavati na jednome mjestu,
Špijunsko-ljubavni roman Putnik usputne postaje Dejana Šorka raskošno, kao u kakvoj BBC-jevoj produkciji, od Londona 1933. do slavnog svjetskog kongresa PEN-a iste godine u Dubrovniku i Zagreba 1941. godine, kroz napetu priču pokazuje prevratnička vremena i osobne drame, a usput esejistički moćno reflektira pitanja slobode i umjetnosti, domovine i tajnih...
Stotinama kilometara dug povratak kući bit će dramatično i mukotrpno iskustvo za pet žena koje su puštene iz norveškog zarobljeničkog logora u proljeće 1945
Sat koji otkucava samo tik roman je o ljubavi, izdaji, osveti i zločinu. Započevši kao priča o strastvenoj ljubavi i braku sveučilišnog profesora Julija i mlade studentice Lujze, nalik na one u operama koje Julije pasionirano sluša negdje u pozadini, roman suvereno kreće iznenađujućim žanrovskim pravcima.
Uživao sam u bogatstvu i časti, u moći i užitku, nikakvo zemaljsko blaženstvo nije bilo nedostižno mojim željama. U tolikoj blagodati pomno sam pobrojio dane proživljene u čistoj i nenarušenoj sreći: sabrao sam ih četrnaest, stoji kao moto početka ovoga romana. Koliko sam savršenih dana proživio?, pita se protagonist ove priče, novinar Luis.
Zbirka priča Selfie Karmele Špoljarić istražuje fenomen autoportreta kao simboličkog zrcala suvremenog društva, razotkrivajući sudbine likova skrivenih iza blistavih kadrova.
Istražujući biljni svijet u surovim predjelima švedskog sjevera, karizmatični kengiški svećenik i botaničar pronalazi zapuštena saamskog dječaka Jussija i uzima ga pod svoje. Postaje mu skrbnikom, uči ga čitati i pisati te ga poučava vjeri.