Božidar Prosenjak rođen je 1948. godine u Koprivnici. Djetinjstvo je proveo u malom podravskom mjestu Kuzmincu. Tamo je započeo svoje školovanje, a nastavio ga je u Koprivnici, Parizu i Zagrebu, gdje je završio Filozofski fakultet na odsjeku za romanistiku.
Božidar Prosenjak rođen je 1948. godine u Koprivnici. Djetinjstvo je proveo u malom podravskom mjestu Kuzmincu. Tamo je započeo svoje školovanje, a nastavio ga je u Koprivnici, Parizu i Zagrebu, gdje je završio Filozofski fakultet na odsjeku za romanistiku.
Profesionalni je književnik. Član je Društva hrvatskih književnika i Hrvatske zajednice samostalnih umjetnika. Utemeljitelj je biblioteke i književne nagrade "Albatros" i jedan je od osnivača "Academiae Cravaticae".
Autor je četrdesetak knjiga za djecu i odrasle. Danas je jedno od najznačajnijih imena u hrvatskoj književnosti svojega naraštaja. Djela su mu uvrštena u školsku lektiru i školske udžbenike. Njegov roman Divlji konj ubraja se u klasike književnosti i doživio je četrnaest izdanja u Hrvatskoj, a zbirka priča Sijač sreće sedam izdanja. Prevođen je na strane jezike.
Njegova knjiga Priča o kravati uvrštena je u International Children's Digital Library, San Francisco University of Mariland, USA, na hrvatskom, engleskom i japanskom jeziku. Dobitnik je uglednih nagrada za književnost, među kojima su "Ivana Brlić-Mažuranić" i "Grigor Vitez".
Drugo izdanje romana u kojem poznati i plodni hrvatski književnik propituje dosege, granice i snagu ljubavi prema domovini. Pred autora se, pa posredno i pred čitatelja, podastire sijaset pitanja o domoljublju, odlasku iz domovine, vjeri, smislu života u tuđini i mogućnošću širenja te ljubavi – pitanja koja napeto čekaju odgovore na kraju priče, romana,...
„Divlji konj” je poučna knjiga, predivna metafora čovjekova sazrijevanja, puna plemenitih poruka u kojoj pripovjedač, ujedno i glavni lik – divlji konj pripovijeda o svom djetinjstvu i odrastanju.
Autobiografija Božidara Prosenjaka je zbir slika, opservacija i introspekcija koje su ispisale piščev život, ali i brojne stranice njegovih književnih djela.
U ovoj zbirci priča i anegdota čitatelj će, uz mnogo humora, upoznati razne zgode iz Prosenjakova života i s njegovih putovanja, koje će mu približiti i samoga pisca.
Glazba duše je treća knjiga u nizu "uspješnica" (nakon knjiga Šetnja sa starcem i Oranica duše) autora Božidara Prosenjaka, za koje je autor materijale, odnosno tekstove pripremao punih sedam godina...
Knjiga je napisana u formi kratkih tekstova, malih "mudroslovnih bisera" u kojima autor daje kratke, sažete i jezgrovite analize, a potom i odgovore na brojne životne dvojbe, pitanja ili nedoumice.
U zbirci pjesama ˝Krilato dijete˝ pjesnik i pisc Božidar Prosenjak piše o svakodnevnom životu djece i mladih, njihovim odnosima i prijateljstvu, obitelji, školskim obavezama, životinjama i drugim motivima bliskim djeci.
Ovo je nastavak knjige Šetnja sa Starcem. I tu je glavni lik Starac koji dolazi s one strane pojavnoga svijeta i u susretu s različitim ljudima svjedoči da je ljudski život više od pukog prolaska Zemljom između života i smrti. Podsjeća nas na to da je život dar i da nije svejedno kako ćemo ga iskoristiti.
U hrvatskoj historiografiji osim po epizodama Zrinsko-framkopanske urote i Velikoga rata za oslobođenje od Turaka, 17. stoljeće općenito je neprepoznatljivo...
Prvi je hrvatski kršćanski roman novijega vremena, nastao na inicijativu Glasa Koncila kao serijal u listu s ciljem promicanja vječnih kršćanskih vrijednosti u suvremenim okolnostima. Na 458 stranica, vješto vodeći čitatelje kroz intrigantnu fabulu, stvarajući hipotetičku mogućnost kako bi morao izgledati život jednog kršćanina, tj. čovjeka koji se obraća...
U „Sijaču sreće” svatko može pronaći dio sebe bez obzira na životnu dob.