MOMO SE TUČE U VRTIĆU Prikaži uvećano

MOMO SE TUČE U VRTIĆU

Eva Brlek Julija Kukec

EVENIO

9789538008955

Novi proizvod

Panda Momo obožava se igrati sa svojim prijateljima u vrtiću. Jednoga ponedjeljka došao je u vrtić sav sretan što ih vidi i želio im se pridružiti u građenju tornjeva od kocaka. No, njegov prijatelj Toni podsjetio ga je da pazi da ne sruši kockice jer mu se to već bilo dogodilo i poremetilo im igru.

Više detalja

Ovaj proizvod je rasprodan

22,70 KM .

Podaci

Autor Eva Brlek Julija Kukec
Izdavač EVENIO
Godina 2023
Uvez meki
Broj stranica 24
Format 21×23 cm
ISBN 21×23 cm
Jezik Hrvatski

Više informacija

Panda Momo obožava se igrati sa svojim prijateljima u vrtiću. Jednoga ponedjeljka došao je u vrtić sav sretan što ih vidi i želio im se pridružiti u građenju tornjeva od kocaka. No, njegov prijatelj Toni podsjetio ga je da pazi da ne sruši kockice jer mu se to već bilo dogodilo i poremetilo im igru. Kad je čuo te optužbe, Momo se posramio, pa onda i jako naljutio te je dva puta nogom udario Tonija.

Momo se teško nosio s osjećajem srama i krivnje, a posljedično i ljutnje, pa je uz pomoć odgojiteljice naučio tehniku umirivanja intenzivnih emocionalnih reakcija i samoregulacije emocija koju nazivamo tehnika balončić. Tek kad se umirio, mogao je osvijestiti svoje izbore, odnosno da može izabrati drugačija ili efikasnija ponašanja u sličnim situacijama u budućnosti.

Odrasli se često susreću s ponašanjima djeteta s kojima ne znaju kako se nositi, kako reagirati i što napraviti. Zbog toga ih stručnjaci najčešće opisuju kao izazovna ponašanja. U ovoj priči ćemo vidjeti kako izazovno ponašanje može biti potaknuto osjećajem srama i krivnje.

Serija slikovnica Izazovna ponašanja donosi priče za djecu koje ih uče prepoznati neugodne emocije kada se one pojave u tijelu, umiriti se i izabrati prihvatljivije načine ponašanja. U slikovnicama se nalaze i savjeti za roditelje, odgojitelje i skrbnike u kojima je objašnjena uloga odraslih u procesu koregulacije emocija koje su u pozadini izazovnih ponašanja te što se zapravo događa u neurofiziologiji djeteta kada ih uočimo.

Više o temi izazovnih ponašanja pročitajte na blogu Izazovna ponašanja kod djece: udaranje, vikanje, svađanje… Kako pomoći sebi i djeci?

Također pogledajte

30 drugih knjiga iz iste kategorije: