9789531695466
Novi proizvod
Riječ je o knjizi u kojoj autorica u deset poglavlja detaljno i temeljito, argumentirano i vjerodostojno predstavlja i analizira važnu temu vezanu uz retoriku i javni nastup općenito, pri čemu je iz širega međunarodnoga konteksta smješta u hrvatski kontekst i u kontekst javnoga nastupa u političkoj komunikaciji.
Pažnja: Posljednji artikli na stanju!
Datum dostupnosti:
Autor | JAGODA POROPAT DARRER |
Izdavač | Hrvatska sveučilišna naklada |
Godina | 2024 |
Uvez | meki |
Broj stranica | 265 |
ISBN | 978-953-169-546-6 |
Jezik | Hrvatski |
Riječ je o knjizi u kojoj autorica u deset poglavlja detaljno i temeljito, argumentirano i vjerodostojno predstavlja i analizira važnu temu vezanu uz retoriku i javni nastup općenito, pri čemu je iz širega međunarodnoga konteksta smješta u hrvatski kontekst i u kontekst javnoga nastupa u političkoj komunikaciji. Na drugome mjestu, koje također potvrđuje visoku i stručnu relevantnost ovoga djela, treba istaknuti izvorni osobni doprinos autorice koja je provela istraživanje predsjedničkih nastupa hrvatskih predsjednika i otkrila kako govore hrvatski predsjednici (Franjo Tuđman, Stjepan Mesić, Ivo Josipović i Kolinda Grabar-Kitarović, Zoran Milanović) te je svojim istraživanjem zapravo ponudila i metodološki obrazac za slična istraživanja drugim autorima u budućnosti. Riječ je o vrijednom interdisciplinarnom djelu u kojemu se autorica vješto koristi znanjima iz različitih područja poput lingvistike i retorike, komunikologije i odnosa s javnostima, verbalne i neverbalne komunikacije, politologije i političke komunikacije, a kako sama ističe, još „od antičke Grčke pa sve do danas, retoričko umijeće je osiguravalo uspjeh i uspon na društvenoj ljestvici te političku moć. S obzirom na svoju govorničku osobnost predsjednici država mogu ostvariti velik ugled te značajnu društvenu i političku ulogu. Javnim nastupima oblikuju javno mnijenje, stvaraju sliku o sebi u javnosti, zadobivaju i zadržavaju povjerenje građana, ali i utječu na društvenu realnost“, tako da ovo djelo odabirom i obradom teme potvrđuje svoju stručnu i društvenu relevantnost.
Knjiga je namijenjena svima koji se bave političkim govorom, javnim nastupima i retorikom – a korisna će biti i političarima. Bit će korisna onima koji se žele pobliže upoznati s političkom komunikacijom hrvatskih predsjednika.
46,20 KM
40,00 KM
40,00 KM
36,90 KM
36,90 KM
49,00 KM
61,60 KM
43,10 KM
77,50 KM
30,00 KM
94,00 KM
62,00 KM
45,00 KM
35,10 KM
13,70 KM
83,00 KM
61,70 KM
30,00 KM
39,50 KM
66,80 KM
77,00 KM
76,90 KM
90,00 KM
60,00 KM
152,20 KM
130,00 KM
148,80 KM
75,00 KM
55,00 KM
70,50 KM