pedagogija - znanost i praksa
Udžbenik je namijenjen prvenstveno studentima, ali je i koristan priručnik svim odgajateljima, odnosno svima koji u tom području žele biti bolji i bolje razumjeti potrebe i mogućnosti djece rane i predškolske dobi.
Roditelji i stručnjaci koji rade s djecom u ovoj će knjizi naći teorijska i praktična znanja o prevenciji agresivnosti i nasilja kod djece, s posebnim osvrtom na djecu s poremećajem/deficitom pažnje (ADHD-om) i sličnim poteškoćama.
„Knjiga opisuje i daje primjere brojnih izazova odgoja te nas upozorava što i kako možemo učiniti da bismo se svakodnevno nosili s onime što nas čini ponekad nervoznim, a ponekad zadovoljnim.
Sveučilišni udžbenik Nepoželjna ponašanja djece – rana, predškolska i mlađa školska dob podijeljena je na nekoliko tematskih cjelina. U prvoj cjelini navode se i objašnjavaju rizični i zaštitni čimbenici nepoželjnih ponašanja djece. U drugoj cjelini prikazani su najučestaliji oblici dječjih nepoželjnih ponašanja koja se lako mogu uočiti, a to su:...
Kada dijete stigne u naš život, mi ga s radošću dočekujemo, štitimo ga i brinemo se o njemu. Tijekom njegova odrastanja želimo poticati njegovu želju za otkrivanjem te ga naučiti da usmjerava svoju pažnju pritom mu pomažući da razvije koncentraciju, i to prije svega u mirnom i ugodnom okruženju.
Knjiga daje pregled socijalnopedagoških područja za stjecanje uvida u aktualnu problematiku te inicira prevencije i angažiranja odgovarajućih stručnjaka u odgojno-obrazovnim ustanovama.
Očev su lik tijekom povijest uzdrmali mnogi procesi: od krize autoriteta, raznih filozofija i ideologija, svjetskih ratova pa sve do velike navale individualizma, egoizma i narcizma. Otac kao da je nestao s društvene pozornice. Posljedica je toga sve više mladih s "očinskom ranom", trajno žednih očeve prisutnosti.