povijest
Znamenito djelo rimskog pisca Vegecija, Epitoma rei militaris (Sažet prikaz vojne vještine), prvi put se pojavljuje na hrvatskom jeziku. Autor u četiri knjige (poglavlja) sustavno izlaže vojna znanja i vještine.
U ovoj knjizi Ivana Bekavca dominiraju dva važna pitanja: prvo je u odnosu dijela javnosti prema nedemokratskim režimima kod nas, a drugo o odnosu prema uspostavi, obrani i oslobađanju Hrvatske.
Zbirka polemičkih zapisa - u prvome dijelu autor govori o Hrvatskoj za vrijeme Jugoslavije kroz analizu odnosa Miroslava Krleže i Tita. U drugom dijelu, autor raspravlja o Franji Tuđmanu, njegovim krivnjama i grijesima. Na kraju knjige nalazi se pogovor, tekst Franje Tuđmana.
Kralj Tomislav između stvarnosti i mita te proslava tisućite obljetnice Hrvatskoga Kraljevstva 1925. godine i njezini odjeci do danas.
TONIĆ I NJEGOV ZAPADNI GRIJEH … je povijesno-pravna analiza jedne smrtne kazne izrečene 19-godišnjem Antonu Staraj-Toniću iz sela Dolenja Vas, Istra, davne 1951. godine. Bio je protivnik komunističkoga režima, antifašist, netko koga nije lako smjestiti u okvire koje jednoumlje toliko voli.
Autor prije svega poziva na buđenje pojedinca, aktivnog građanina, koji treba aktivirati vlastite resurse i kompetencije, a prije svega odbaciti stare ideološke obrasce u odabiru političkih predstavnika. To su, smatra autor, mogući i potrebni načini borbe protiv društvene podjele i ideološke rascijepljenosti te uspona ideologije mržnje.
Bilo je krajnje vrijeme konačno napisati jedan sustavni i pregledni opis zbivanja na Talijanskoj, odnosno Jugozapadnoj bojišnici u Prvome svjetskom ratu (kako je bila definirana u doba Austro-Ugarske, koja je istodobno morala ratovati i na Istočnoj bojišnici protiv Rusije te na Jugoistočnoj bojišnici protiv Srbije i Crne Gore, a poslije i protiv snaga...
Knjiga “Sjeme zla: uvod u studije terorizma” svojevrsni je nastavak prethodne knjige “Sjeme zla: elementi sociologije terorizma” i prethodnih istraživanja. No, unatoč činjenici da su pojedini dijelovi preuzeti iz prethodne knjige, knjiga koja je pred vama ipak je nova knjiga.
Službena politika Republike Hrvatske prema Bosni i Hercegovini 1990-ih najčešće se ne tumači na temelju izvornih dokumenata i činjenica, nego je mješavina medijskih informacija i dezinformacija koje formiraju javno znanje prema mjeri (suprotstavljenih) političkih aktera.
Ovo je knjiga o vojnoj povijesti Hrvatske i Hrvata u Domovinskom ratu 1990. – 1995. godine. Politički pregled dan je u najkraćim mogućim crtama u uvodu. U knjizi je iznesen prikaz zbivanja u Hrvatskoj i dijelu Bosne i Hercegovine u kojem je djelovalo Hrvatsko vijeće obrane.
Autor u knjizi Biskupi, komunisti i svećenička udruženja, na temelju svojih dosadašnjih radova, postojeće relevantne literature, i vrlo vrijednih novih dokumenata, koji su u međuvremenu postali dostupni, razrađuje jednu od najkontroverznijih tema u povijesti Katoličke crkve za vrijeme jugoslavenske komunističke vlasti.
Svojevrstan vodič kroz politička, ratna i općenito društvena događanja 1991. i sjećanja Vladimira Šeksa, bogato opremljen fotografijama iz osobne i državne arhive. Na kraju knjige nalazi se pogovor i indeks imena.